Krótka Piłka z Tomkiem Filipkiem

Kolejny odcinek "Krótkiej Piłki" to odpowiedzi naszego młodego bramkarza - Tomka Filipka, który w minionej rundzie rozegrał 9 meczów w seniorskiej drużynie i 12 meczów w Juniorach Starszych.

1. Jak oceniasz rundę jesienną w Twoim wykonaniu?
T.F: Rundę jesienną mogę zaliczyć do udanych, jednak muszę przyznać, że była naprawdę wymagająca. Rozegrałem 9 spotkań, w których dwukrotnie zachowałem czyste konto. Sądzę, że jest to w miarę przyzwoity wynik, który osiągnąłem dzięki treningom oraz wskazówkom trenera i starszych kolegów. Nie mam większych zarzutów co do swojej gry, chociaż uważam, że w niektórych sytuacjach mogłem zachować się nieco inaczej.

2. Czy jesteś zadowolony z wyników drużyny w rundzie jesiennej?
T.F: Na początku zaliczyliśmy mały ‘’falstart’’. Prawdopodobnie mógł być on spowodowany ciężkim okresem przygotowawczym oraz nieobecnością podstawowych zawodników. W drugiej części rundy pokazaliśmy, że tworzymy zgraną drużynę mogącą pokonać każdego rywala – czego dowodem jest passa 8 spotkań bez porażki i 6 miejsce w tabeli, z czego osobiście jestem zadowolony.

3. Twój najlepszy mecz na jesieni to...?
T.F: Uważam, że najlepsze spotkanie rozegrałem z Tęczą Zręcin w Kołaczycach. W tym meczu rywale mieli parę dobrych okazji, ale na moje szczęście (poza jednym strzałem) wychodziłem z nich zwycięsko

4. Najlepszy mecz w minionej rundzie nasza drużyna rozegrała z...?, a z kim najsłabszy ?
T.F: Najlepsze spotkanie nasza drużyna rozegrała w ostatniej kolejce rundy z liderem – Naftą Jedlicze. Natomiast najsłabsze na rozpoczęcie sezonu w Czeluśnicy.

5. Kto Twoim zdaniem był najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w rundzie jesiennej?
T.F: Na pochwałę zasługuje cała drużyna zarówno zawodnicy ofensywni jak i defensywni. Każdy dał z siebie 100%. Jednak najbardziej wyróżniał się nasz pomocnik Rafał Grzesiak.

6. Kto Twoim zdaniem zdobył najładniejszą bramkę dla nas w minionej rundzie?
T.F: Najładniejszą bramkę zdobył Jakub Śliż strzałem z pierwszej piłki w samo ‘’okienko’’ przeciwko Nafcie Jedlicze . Również widowiskowy był gol Jakuba Podgórskiego w Lubli.

7. Który z zawodników rywali zrobił na Tobie największe wrażenie, kogo uważasz za najlepszego?
T.F: Największą uwagę zwracam na grę bramkarzy drużyn przeciwnych. Największe wrażenie wywarł na mnie goalkeeper Wisłoki Nowy Żmigród - Mateusz Jurczyk.

8. Która drużyna ligi Twoim zdaniem najbardziej zaskoczyła, a która najmocniej rozczarowała?
T.F: Podzielę tutaj zdanie kolegów. Największym pozytywnym zaskoczeniem były wyniki beniaminków Zamczyska Mrukowa oraz LKS-u Czeluśnica. Natomiast rozczarował Sobniów Jasło.

9. Kto Twoim zdaniem wywalczy awans do klasy okręgowej w tym sezonie?
T.F: Sądzę, że do gry o okręgówkę oprócz naszej drużyny pretendować będą Nafta Jedlicze, Orzeł Lubla i Tempo Nienaszów. Mam wielką nadzieję, że na koniec sezonu to Ostoja Kołaczyce będzie cieszyć się z awansu do wyższej ligi.

10. Kto jest Twoim ulubionym piłkarzem? I jakiemu klubowi kibicujesz prywatnie?
T.F: Nie mam ulubionego piłkarza, ale podobnie jak w lidze oglądając mecze podglądam grę bramkarzy. Natomiast od 10 lat jestem kibicem FC Barcelony.

11. Kogo wyznaczasz do „Krótkiej piłki” ?
T.F: Do kolejnego odcinka "Krótkiej Piłki" wyznaczam strzelca najładniejszej bramki rundy moim zdaniem - naszego napastnika Jakuba Śliża.